Dvířka a čílka

26.08.2017

Jsou nejdůležitějším detailem celé kuchyně. Jejich materiály a dekory udávají celý estetický a designový výsledek kuchyně. Proto by jsme měli volit takové materiály a barevné kombinace, které zaručí kýžený pohledový efekt. Musíme, ale počítat s tím, že čím hezčí a kvalitnější provedení, tím bude i cena za m2 dvířkoviny větší.

Materiály

Laminová deska

Jsou to dřevotřískové desky na bázi dřeva povrchově upravené impregnovaným dekorativním papírem. Široká paleta dekorů a výběr z mnoha struktur povrchů nabízí využití v mnoha odvětvích nábytkářského průmyslu, inspiraci pro architekty a designéry, jeden ze základních produktů pro vybavení interiérů, kombinaci s dalšími materiály. Patří mezi nejlevnější a nejpoužívanější materiály v nábytkářství. K dokončení-ohranění nařezaných laminovaných desek se používají nábytkové hrany. Jejich funkce je jednak estetická, ale také praktická. Máme na výběr ze tří typů tloušťky hrany (0,5mm, 1mm a 2mm) a povětšinou i ze široké nabídky dekorů.

Akrylátová deska (Senosan)

Jsou to dřevovláknité desky (MDF). Vláknina je získávána z dřevěné kulatiny, která je za pomocí lepidla, velkého tlaku a tepla slisována. Na těchto deskách je vrstva akrylátu, který má za následek vysoký stupeň lesku plně srovnatelný s materiály jako jsou sklo, nebo laky. I tyto desky jsou opatřovány nábytkovými hranami.

Foliovaná deska

Opět je zde podkladem dřevovláknitá deska (MDF). Za vysoké teploty a tlaku je na tuto desku nanášena PVC folie. MDF deska může být před zafoliováním opracovávána do různých tvarů.

Lakovaná deska

Lakovaná dvířka jsou vyráběna z MDF, ale je možno lakovat i další materiály, jako je lamino, dýhy, foliovaná dvířka, sklo a plasty. Lakovaná dvířka jsou standardně lakována jednostranně kvalitním polyuretanovým lakem, zadní strana je bílý laminát. Nábytkové dílce lze samozřejmě lakovat i oboustranně (lesk/lesk, lesk/mat, mat/mat...) Povrchová úprava může být u nábytkových dílců lakovaných polyuretanovým lakem od vysokého lesku, přes polomat až po hluboký mat.

Masiv

Dvířka jsou vyrobena z masivního dřeva, mořena a lakována. V případě exotických dřevin jsou dvířka vyráběna z MDF desek a potažena masivní dýhou o síle 1mm.

Hliníkové dvířka

Jsou to rámy, které jsou vyrobené na požadovaný rozměr. Hliníkové rámečky si můžeme vybrat z mnoha typů profilů a různých druhů povrchů. Máme možnost do nich vložit mnoho typů skleněných a zrcadlových výplní, barevná skla Lacobel a Metalac.