Montáž kuchyně

02.09.2017

Montáž kuchyně je proces, který se nedá předem přesně odhadnout. U běžných kuchyní by měla montáž zabrat max. 2 dny. U menších kuchyní by měl stačit jen 1 den. Ale nemůžeme se na to úplně spolehnout. Při montáži může nastat spousta situací, které mohou dobu montáže dokonce posunout na více jak 2 dny. Proto je lepší raději počítat s horším scénářem, a pak být mile překvapeni, než počítat s hotovou kuchyní, která ale hotová není.

Co může nastat?

Nerovnosti na stěnách a podlaze (většinou starých bytů, ale někdy i úplně nových). V těchto případech je zdržení v rámci hodin.

Když je nerovná podlaha, kuchyň se musí pomocí nožiček seštelovat do roviny. A někdy je to opravdu věda.

Při nerovných stěnách se skříňky musejí seřezat či zhoblovat, aby doléhali na zdi. Musí se dopasovávat pracovní deska ke zdi a vypodkládat zádový panel do roviny.

Různé úpravy skříněk nebo prostoru a zdí. Například při špatné komunikaci s elektrikářem, může být kabel pro osvětlení nebo nějaká zásuvka na špatném místě.

Počítejme také s tím, že mohou nastat nějaké chyby, ať už při zaměření, výrobě nebo samotné montáži. Při zaměření se mohli přehodit nějaké číslice zaměřeného prostoru, tudíž bude kuchyň menší nebo větší. To znamená úprava skříněk nebo dokonce výroba nové skříňky.

Může něco upadnout a rozbít se (šuplík, dvířko z laku, skleněná police, pracovní deska atd.). Zjistí se, že je něco špatně (nepěkný detail spoje pracovní desky, poškrabaná dvířka, šuplík se nevysouvá, tak jak by měl aj.) Stane se i to, že se na něco zapomene (na dílně zůstane nějaké kování, dílec, doplněk, a další). Je možné, že v den montáže nemusí být dvířkovina, pracovní deska, kování, spotřebiče,...

Všechny tyto možnosti mohou nastat a je dobré s tím počítat. Ne vše se dá totiž předvídat, a hlavně u nábytku na míru. Mějte trochu trpělivosti, ale nenechte se odbývat. Hlídejte si výrobce, jestli už pracuje na nápravě chyb.

Měl by mít snahu, protože v opačném případě není kuchyň hotová a předaná. Vy nemáte podepsaný předávací protokol na kuchyňskou linku a nemusíte tedy zatím doplácet zbylou částku. (Toto berte prosím jako příklad. Podmínky předání a doplacení zbylé částky budou uvedeny ve smlouvě, kterou jste na začátku spolupráce podepsali.)